W dniu 11 czerwca 2016r. na terenie kompleksu sportowego w Goleszowie odbyły się gminne zawody pożarnicze. Za techniczne przygotowanie zawodów odpowiedzialna była miejscowa jednostka OSP, a puchary i nagrody ufundowała Gmina Goleszów. W tym roku aura była dla nas łaskawa i zawody zostały przeprowadzone sprawnie. I bez niespodzianek. Na zawody zgłosiły się wszystkie jednostki z terenu gminy.

Zebranych strażaków przywitała Pani Grażyna Porębska – Jochacy: Zastępca Wójta Gminy Goleszów. Na zawodach obecny był również: Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Goleszowie – dh Jan Szczuka oraz Wice- Prezes dh. Zbigniew Waclawik. Przewodniczącym komisji sędziowskiej składającej się z funkcjonariuszy państwowej straży pożarnej był kpt. Marek Szalbot z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie.

Pierwsza część zawodów to tor przeszkód, w drugiej części drużyny rywalizowały podczas bojówki. Rywalizacja podczas zawodów była bardzo wyrównana, a nasze sekcje uzyskały następujące wyniki końcowe:

Grupa A:

VII miejsce     OSP Kozakowice

Grupa C:

I miejsce         OSP Kozakowice

W tym roku po raz kolejny na gminnych zawodach sportowo – pożarniczych rozegrano konkurencję musztry.

W konkurencji tej nie ma podziału na grupę A i C, więc wszyscy są oceniani wg jednej kategorii. Komisji sędziowskiej przewodniczył.

W konkurencji musztry sekcja OSP Kozakowice (sekcja kobieca), zajęła V miejsce a sekcja męska zajęła VI miejsce.

nasz Star 266
Zbiórka przed zawodami